Treffet ble arrangert ved Karlsborg festning, som ligger ved innsjøen Vättern. Nydelig sol og mye folk. Mange biler, helt fra de tidlige 2-takts Saab modeller fra 50 og 60 tallet, helt til de aller siste modellene som kom på markedet like før Saab la ned driften i 2011. To gule Saab 91 Safir fly tok en æresrunde over treffet, men da var Oslo Motor Shows utsendte så opptatt med å se på flyene at vi glemte å ta bilde 😊
Så blant annet en veldig fin Saab 93 f, svart med røde detaljer. Flere Saab 96 Monte Carlo og sport, flere sjeldne Saab Sonett.










Avisen SLA skrev følgende om treffet:
“Gjennom engasjerte eiere lever bilmerket Saab videre. Det kunne man se et eksempel på i Ingeniørsparken i Karlsborg hvor det var utstilt rundt 100 biler. Når Svenska Saabklubben og Saab Turbo Club inviterte til treff i Karlsborg var alle med en Saab velkomne. Eiere fra hele Skaraborg kom med bilen sin, og så godt som samtlige modeller fra Saabs historie var representert.”
Arrangement: Checkpoint Karlsborg 2023
Arrangører: Svenska Saabklubben Mitt i Västra Götaland och Saab Skaraborg
Og hvem vet, kanskje dukker det opp noen lekre Saaber på Oslo Motor Show også?